Yabancılar Tarafından En Çok Tercih Edilen Termal Kaplıcalar

Türkiye dünyanın en önemli kaplıcalarına sahip ülkeler arasında yer alıyor. Kaplıca termal sularının şifası ve faydası nedeni ile her yıl ülkemize yüz binlerce turist geliyor. Dünyanın birçok ülkesinden ülkemizi sadece termal kaplıcalar için tercih eden yabancıların en çok tercih ettiği belirli kaplıcalar mevcuttur. Bu termal kaplıcalar gerek yerli gerekse de yabancı turist tarafından tercih edilerek şifa aranan kaplıcalar arasında yer almaktadır. Peki, yerli ve yabancıların en çok tercih ettiği kaplıcalar hangileridir?

Yabancılar Tarafından En Çok Tercih Edilen Termal Kaplıcalar - karahayıt kaplıcaları

Yabancıların İlgi Gösterdiği Termal Kaplıcalar

Her kaplıca farklı özelliklere sahip olup, çeşitli hastalıklara iyi gelmektedir. Termal turizmde en önemli ülkelerden biri olan Türkiye, bu konuda birçok zenginliğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle yabancılar tarafından en çok ilgi gösterilen kaplıcalar ise şunlardır:

  • Sandıklı Kaplıcaları
  • Oylat Kaplıcaları
  • Diyadin Kaplıcaları
  • Karahayıt Kaplıcaları
  • Tuzla Kaplıcaları
  • Kızılcahamam Kaplıcaları
  • Karacasu Kaplıcaları

Yabancılar Tarafından En Çok Tercih Edilen Termal Kaplıcalar - diyadin-kaplıcaları

En Çok Hangi Ülke Vatandaşları Ülkemizi Tercih Ediyor?

Türkiye’ye ziyarete gelen yabancıların en çok tercih ettiği kaplıcalar arasında bunlar gösteriliyor olsa da yüz binlerce yabancı turist çeşitli bölgelerde bulunan kaplıcaları tercih ederek tatil planlarını gerçekleştirmektedir. Ülkemize gelen yabancılara baktığımızda en çok Çinlilerin ülkemizi tercih ettiğini görmekteyiz. Bunun yanı sıra Almanlar ve Güney Koreliler de ülkemizdeki kaplıcaları ziyaret etmek için en çok tercih eden ülkeler arasında yer almaktadır. Son yıllarda ABD, Ruslar ve Japonlarında kaplıca tatili için ülkemizi sıklıkla ziyaret ettiğini görmekteyiz.

Yabancılar Tarafından En Çok Tercih Edilen Termal Kaplıcalar - tuzla kaplıcaları

Kaplıcalar Şifa Kaynağı Olarak Gösteriliyor

Yüzyıllardır termal kaplıca suları şifa kaynağı olarak tercih edilmekte olup, günümüzde bu şifalar bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Doktorlar da hastalıkların çaresi olarak kaplıcaların hastalar için şifa kaynağı olarak tercih edilmesi gerektiğini söyleyerek hastaları termal kaplıca sularına yönlendirmektedir. Sadece ülkemizde ki değil dünyanın birçok ülkesindeki hastalar çeşitli rahatsızlıkların önüne geçmek ve ortadan kaldırmak için kaplıcaları tercih etmektedir. Siz de termal kaplıcalar ile hastalıklarınıza çare bulabilir, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Cevap bırakın