Oylat Kaplıcaları ve Konaklama Süresi

Bursa kaplıca turizmi açısından oldukça zengin yer altı sularına sahiptir. Hastalıkların iyileşme oranlarının yüksek olması kaplıcalara olan rağbeti artırmaktadır. Oylat kaplıcaları suyunun sıcaklığı 40 ile 45 derece arasındadır. İçeriğinde kalsiyum, sodyum, bikarbonatlı oligo, radyon ve kükürt gibi bileşenler bulunur. Mineral açıdan zengin olmasından dolayı güven içerisinde kullanabilirsiniz.

Kaplıca tedavisine başlamadan önce bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Öncelikle kendinizi ruhen ve bedenen hazırlamanız gerekiyor. Stresten arınarak tedaviye başlamanız yararlı olacaktır. Ayrıca seçilen otelin size kaliteli hizmet vermesi de tedaviye etki edecektir. Otelin odalarında da kaplıca suyunun bulunması ve havuzlarının temiz ve bakımlı olması gerekir.

Oylat Kaplıcaları ve Konaklama Süresi - termal oteller

Oylat Kaplıcaları Konaklama Süresi Ne Kadar Olmalı?

Oylat kaplıcaları romatizmal hastalıklar, böbrek rahatsızlıkları, cilt sorunu gibi pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Ayrıca tansiyonu dengelemesiyle de ön planda yer almaktadır. Bu tarz rahatsızlıkların iyileşmesini istiyorsanız konaklama süreniz minimum 15 gün olmalıdır. Bu süreç içerisinde odaklanmalı ve kendinizi sadece tedaviye vermelisiniz. Bazı otellerde kaplıca tedavisi spa hizmetiyle birlikte verilmektedir. Bu da oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca doktor kontrolünde kür uygulaması da yapabilirsiniz. Bunun için ilgili hastalıklara karşı çözüm oluşturmak adına en az 15 gün süreli bir konaklama planı yapmanız gerekir. Oylat kaplıcaları avantajlarından bir tanesi de doğaya yakın olmasıdır. Bu da doğayla bütünleşmenize olanak sağlar.

Oylat Kaplıcaları ve Konaklama Süresi - mutluluk köprüsü

Kaplıca Kürü Önerileri

Oylat kaplıcalarında konaklamaya karar verdikten sonra ister ortak havuzları isterseniz de otel odanızda yer alan kaplıca suyunu kullanabilirsiniz. Bu kullanımda aç olmaya özen gösterin. Kürleriniz aç karna olur ise daha yararlı olacaktır. Kaplıca suyu içerisinde sabit bir şekilde de durabilir veya suyun içerisinde hareketler de yapabilirsiniz. Hareketli kaplıca kürü uygulaması ayaklarınızı daha iyi kullanmanıza olanak sağlar. Ayrıca kan dolaşımının artmasına da yardımcı olur. Terlemeye başladıktan sonra kürü sonlandırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer seçenek ise kür sonrası iyi kurulanmanız ve üşütmemenizdir.

Oylat Kaplıcaları ve Konaklama Süresi - termal havuz

Cevap bırakın