Oylat Kaplıcaları ile Doğayla Bütünleşin

Türkiye, termal su turizmi konusunda çok önemli bir konumdadır. Bu sayede yerli ve yabancı turistler her yıl termal su hizmeti almak için ülkemize gelen gelmektedir. Kaplıca suları eklem rahatsızlıklarına, zihinsel açıdan yaşanan gerginliklere her zaman iyi gelmektedir. Aynı zamanda böyle yerlerde geçirilen birkaç günle vücut ve kafa detoksu yaşamak mümkündür. Oylat kaplıcaları da bu açıdan oldukça iyi bir konumdadır. Oylat kaplıcaları Bursa’nın İnegöl ilçesinde yer alır ve ilk olarak misafirini muhteşem bir orman manzarası ile karşılar.

Oylat Kaplıcaları ile Doğayla Bütünleşin - kaynak suyu

Neden Oylat Kaplıcaları Tercih Ediliyor?

Oylat’ta termal su hizmetinden yararlanmak için etrafında çeşitli otel tesisleri bulunur. Burada deyim yerindeyse yenilenme yaşarsınız. Şifalı suları da romatizmal ağrılar başta olmak üzere kadın hastalıklarına, felç gibi hastalıklara da yardımcıdır. Suyu bol mineralli ve tamamen doğaldır. Buradaki otellerden yararlanarak kaplıca keyfini doyasıya yaşamak mümkündür. Ayrıca doğayla bütünleşebilir, ruhunuzu da dinlendirebilirsiniz. Hijyenik ve konforlu tatiller yaşanmasını sağlayan bir ortama sahiptir. Buradaki kaplıcaların sıcaklıkları 45 derece ile 83 derece arasında değişir. Kaynak suyu zengin minerallerle doludur. Kalsiyum, radyon, bikarbonat, kükürt gibi bileşenlere sahiptir ki bu da şifa arayanlar için harika bir karışımdır.

Oylat Kaplıcaları ile Doğayla Bütünleşin - tahta köprü

Oylat kaplıcaları zengin doğa güzelliğinin yanı sıra şifalı sularıyla hedeflediği hastalıkları iyileştirmede temel misyon edinmiştir. Oylat kaplıcaları çevresinde ekonomik açıdan konaklama imkanı bulabileceğiz birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Buralar gerek tedavi gerekse turizm ya da bir hafta sonu dinlencesi olarak adlandırılabilir. Bu açılardan cevap verme kapasitesi son derece tatminkardır.

Oylat kaplıcaları Marmara Bölgesinin en önemli kaplıcalarındandır. Bursa’ya da yakındır. Bu da oksijen oranı son derece yüksek olan bir doğada var olmanın farklılığını yaşatır. Bu bölge tatilciler açısından kalınabilecek güzel otellere sahip olduğundan son derece gözdedir. Düzenli kür uygulaması ile hastalıklarınıza çare bulabilir hem de doğayla ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Kür uygulaması sonrası kaliteli manzaraya sahip doğasında yürüyüş yapabilir ve manzaranın keyfini de çıkarabilirsiniz.

Cevap bırakın