Oylat Kaplıcaları Hamam Fiyatları ve Saatleri

Termal sular içeriğinde bulunan doğal mineraller sayesinde pek çok hastalığın tedavisinde doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ülkemiz ise bu konuda oldukça şanslı çünkü neredeyse yurdumuzun dört bir yanından termal su fışkırmaktadır. Bazı kaplıcalarımızın, en iyi kaplıcalar arasında olduğunu söylemek isteriz.

En önemli konu kafanıza göre ya da sağdan soldan duyulan bilgilerle kaplıcalara gitmemelisiniz. Her kaplıca her hastalık için ideal değildir ve durumunuzu daha da kötü bir hale getirebilir. Bu sebeple doktorunuza danışmadan kesinlikle gitmemelisiniz. Bir diğer sorunda termal oteller genellikle pahalı olduğu düşünülür. Bu hangi mevsimde gittiğiniz göre değişmektedir. Tabi 80 dereceleri bulan sıcak sulara girmek yaz aylarında pek ilgi çekici gelmez ama işin ucunda sağlık olunca çoğu şey önemsiz olmaktadır. Bu yazımızda bu konuya biraz değinmek istedik. İstanbul’a oldukça yakın olan ve Türkiye’nin büyük şehirleri arasında yer alan Bursa’da Oylat kaplıcaları bu genellemeyi ortadan kaldırmaktadır. Oylat kaplıcalarına illa bir termal otel de konaklarsanız girebilirsiniz diye bir kural yoktur. Tüm otellerinde dahil olduğu bir nevi halk günü diyebileceğimiz saatlerde çok ekonomik fiyatlara kaplıcaları kullanabilirsiniz.

Oylat Kaplıcaları Nerede, Özellikler, Hangi Hastalılara İyi Gelir ?

Oylat kaplıcaları Bursa’nın İnegöl ilçesine 27 kilometre mesafede bulunmaktadır. Başta da yazdığımız gibi ulaşımı oldukça kolaydır. Kaplıca suyunun sıcaklığı 42 derece civarında olup, içeriğinde kalsiyum, sodyum, magnezyum, potasyum, alüminyum, demir, sülfat, hidrokarbonat, klorür, nitrat gibi elementler barındırmaktadır.

Oylat kaplıcaları faydaları ise, romatizma, kireçlenme, siyatik, hipertansiyon, ağrılı sinir hastalıkları, sürmenaj, çocuk felci, endometrit, kadın hastalıkları, stres, mafsal ankilozlar, stres, sinir yıpranmaları, fizik tedavisi, idrar yolları iltihabı, taş kum düşürme iltihabı, kırık sekeller ve mide ülseri gibi hastalıklarının tedavilerinde kullanıldığı belirtilmektedir.

Oylat Kaplıcaları Hamam Saatleri

Oylat kaplıcaları hem doğası hem de kaplıcaları ile huzur veren bir yer. Yemyeşil bir doğaya sahip. Üstelik İstanbul’a da oldukça yakın mesafede. Bu kaplıca bölgesine ister deniz yoluyla ister hava yoluyla isterseniz de özel aracınız ulaşabilirsiniz. Oylat kaplıcaları hamam saatlerine gelecek olursak; yıl boyunca bu uygulama devam etmektedir. Otellerin özel hamamları da dahil olmak üzere, kadın/erkek ayrı umumi hamamlar da bulunmaktadır. Umumi hamamın saatleri, sabah 05:00- 11:00, öğlen 13:00-16:00, akşam 19:00-22:00 arasında hizmete açılmaktadır.

Oylat Kaplıcaları Hamam Fiyatları

Genel kanının aksine Oylat kaplıcaları hamamlarında çok cüzi bir fiyata ödeyerek hizmetten yararlanabilirsiniz. 2017’de hamam fiyatları 5 TL iken 2018 tarihinde bu fiyat 10 TL’ye çıkarılmıştır. 2019’da ise yine 10 TL olarak kalmıştır. (Bu yazı sonrasında fiyatta artış olabileceğini hatırlatmak isteriz.)

Cevap bırakın