Haziran Ayına Özel Kaplıca Önerileri

Haziran ayında yapılacak kaplıca tatillerinde hem tatil hem de tedavi amaçlı kaplıca seçimleri yapılabilir. Bu nedenle seçim yaparken özellikle doğal güzellikleri bulunan kaplıcaları seçebilir bu sayede hem doğa yürüyüşleri yapabilir hem tarihi yerleri ziyaret edebilir hem de hastalıklarına çare bulabilirsiniz. İşte size Haziran ayında tercih edilebileceğiniz bazı kaplıca önerileri…

Kaplıca Önerileri

Pamukkale Travertenleri

Denizli’ye 18 km mesafede yer alan Pamukkale travertenleri birçok yerli ve yabancı turistin yaz döneminde en çok tercih ettiği kaplıcalar arasında yer alır. Doğal ve tabii güzellikleri bakımından zengin olan travertenler, gelenleri kendine aşık bırakan ve vazgeçilmez yerler arasına giren nadir kaplıcalar arasında bulunur. Sahip olduğu suları ile birçok hastalığın tedavisinin yapıldığı kaplıcalarda, özellikle çamur tedavileri, tercih edilen uygulamalardır. Bu kaplıcalar çok eski çağlardan bu yana en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor ve birçok önemli devlet adamını bünyesinde ağırlamış nadir yerlerden biridir. Özellikle cilt ve deri hastalıklarının tedavisinin yapıldığı kaplıcalar haziran ayında tercih edilebilecek uygun yerlerden birisidir.

Haziran Ayına Özel Kaplıca Önerileri - pamukkale travertenleri

Bursa Oylat Kaplıcaları

Oylat kaplıcaları dünyaca ünlü kaplıcaları arasındadır. Şifalı suları nedeniyle birçok hastalığın tedavisinin yapılabildiği kaplıcalardan biridir. Hem doğal güzellikleri hem de yer altı zenginlikleri bakımından tercih edilebilecek yerler arasında bulunur. Tedavi amaçlı kaplıca düşünenlere doktorların en çok önerdiği kaplıcalardır.

Haziran Ayına Özel Kaplıca Önerileri - oylat kaplıcaları

Afyon Sandıklı Kaplıcaları

Kaplıca önerileri arasında önemli bir yere sahip olan Afyon Sandıklı kaplıcaları yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği termal sulardır. Doğal kaynakları, tabii güzellikleri, bölgenin tarihi eserleri ve ünlü mağarası ile Haziran ayında tercih edilebilecek kaplıcalar arasında bulunur. Sandıklı kaplıcaları hem kaplıca tedavisi hem de tatil planı yapan kişiler için oldukça idealdir. Doğal güzellikleri nedeniyle stresli iş hayatı bulunan kişilerin stresten arınacakları önemli merkezlerden biri olan bu kaplıcalar aynı zamanda çocuklarıyla tatil planı yapan kişilerin tercih edebileceği mekanlar arasında da bulunur. Kaplıcada romatizma, eklem ağrıları, iltihaplı kadın hastalıkları gibi önemli hastalıkların tedavileri yapılır. Tedavi aşamasında hastalara banyo havuz kürleri içme kürleri gibi tedavi yöntemleri uygulanır.

Haziran Ayına Özel Kaplıca Önerileri - sandıklı kaplıcaları

Cevap bırakın