Aralık Ayı Kaplıca Önerileri

Kış mevsiminde sıcak kaplıca suları rahatlamak için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Hem tedavi hem de tatil amaçlı kış mevsiminde yapılan kaplıca tatilleri son yıllarda daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Kış mevsiminde yapılan kaplıca tatillerinde özellikleri doğal güzelliği bulunan yerler hem ruhen dinlenmek hem de bedenen dinlenmek için uygundur. Soğuk kış günlerine özel kaplıca önerileri ile siz de kendinize uygun olan kaplıcaları seçebilir, termal tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Aralık Ayı Kaplıca Önerileri - termal banyo

Kaplıca Önerileri

Bursa Oylat Kaplıcaları

Bursa bölgesinde bulunan Oylat,  kaplıcaları ile ünlü olduğu kadar mağarası ve doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Kış mevsiminde hem doğa hem de kaplıca turizminin en çok yapıldığı bölgeler arasında bulunur. Şifalı suları ile birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Özellikle iltihaplı hastalıkların tedavisine sıklıkla tercih edilir.

Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları

Ankara’nın bir saat mesafe uzaklığında bulunan Kızılcahamam kaplıcaları hem mesafe olarak ulaşım kolaylığı nedeniyle hem de kış mevsiminde kullanıma uygun olan kaplıcaları ile Aralık ayında tercih edilebilecek olan kaplıcalar arasında yer alır. Mineralli suları ile romatizma hastalıkları başta olmak üzere, iltihaplı kadın hastalıkları, cilt ve deri hastalıkları, böbrek hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisi sağlanır.

Aralık Ayı Kaplıca Önerileri

Afyon Sandıklı Kaplıcaları

Kaplıca önerileri arasında yer alan Afyon bölgesi kaplıcaları, dünyada ünlü olan kaplıcalardır. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği kaplıcalardan bir tanesidir. Mineralli suları özellikle cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan kaplıcalardır. Kükürt özellikli suları ile cilt hastalıklarından egzama, sedef ve akne tedavilerine kadar birçok hastalık için etkili tedavi yöntemleri sunar. Akne lekelerini giderilmesinde etkili kaplıca sularıdır. Özellikle çamur banyoları ile yapılan kürler cilt hastalıklarının tedavisinde etkili yöntemler arsında yer alır.

Bolu Karacasu Kaplıcaları

Bolu bölgesinde yer alan kaplıcalardır. Aralık ayında gidilebilecek kaplıca önerileri arasında yer alır. Doğası ve şifalı suları ile özellikle fizik tedavi hastalıklarının tedavisinde oldukça başarılıdır. Karasu kaplıcaları içilebilen kaplıca suları arasında yer alır. İçme kürlerinin uygulanarak tedavi işlemlerinin uygulandığı kaplıca bölgelerinden biridir.

Cevap bırakın