Kadın Hastalıklarına Karşı Kaplıca Kürü Tedavisi

Birçok hastalığa iyi gelen kaplıcalar ile yer altı suyunun çıktığı yere kurulan termal kaplıca otelleri turizme katkısı olan yerler arasındadır. Suyun sıcaklığı, içerdiği mineraller, kaynak bölgesindeki organizmalar, havanın nem oranı sıcaklığı ve rüzgar, kaplıcaları daha etken bir hale getirmektedir. Kemik hastalıkları başta olmak üzere daha pek çok hastalığa karşı şifa verici etkisiyle bilinen kaplıcalar bakımından dünyada neredeyse ilk sıralarda yer almaktayız. Kişiler özellikle genel durumunu düzeltmek, vücut direncini arttırarak kalıcı hasarları yok etmek, eklem ağrılarına, kireçlenme, romatizma ve kadın hastalıkları gibi daha pek çok hastalığa şifa bulmak için kaplıca kürü tedavisi uygulamaktadır. Örneğin kadın hastalıklarında genital bölge müzmin hastalıkları, kısırlık gibi rahatsızlıklara karşı banyo kürü uygulamaktadır. Yani havuz banyosu yaptırarak en iyi tedavi yöntemini uygulamış olursunuz.

Kadın Hastalıklarına Karşı Kaplıca Kürü Tedavisi

Kaplıca Kürü ve İçeriği

Hastalıkların birçoğuna çare olan şifalı sular, kadın hastalıklarına uygulanan kaplıca kürü tedavisi ile de çare olabilmektedir. Bu hastalık için banyo kürü uygulamalarında zaman ve süre çok önemlidir. Şifa bulmak isteyenlerin ilk önce büyük ve küçük abdestlerini yapması gerekir; çünkü uygulama saatler sürmektedir. Yine banyoda hareketsiz bir şekilde durulması önerilmektedir. Banyodan çıktıktan sonra sadece havluya sarılarak bir saat kadar uyumak ve uyandıktan sonra yine bir saat aynı odada durmak gerekir. Bu süre içerisinde vücut terleyeceği için uyandıktan sonra odada kalınan süre önemlidir. İlk banyo aç karnına olmalıdır. İkinci banyo ise akşam yemeğinden iki saat önce yapılırsa fayda sağladığı görülmektedir. 10 dakika ile başlayan banyoda kalma süresi daha sonraki günlerde hastalığın seyrine göre 20 dakikaya kadar yükselebilmektedir.

Kadın Hastalıklarına Karşı Kaplıca Kürü Tedavisi - termal havuz

Kadın Hastalıkları İçin Uygulanan Kaplıca Kürü Tedavisi ve Süresi

Kadın hastalıklarının dışında daha pek çok derdinize şifa olabilen kaplıca suları, her mevsim gidilecek yerler arasındadır. Normal şartlarda tedavi süresi 21 gün olup, bu durum hastanın ve hastalığın durumuna göre orada bulunan kaplıca doktoru tarafından ayarlanmaktadır. Bu kapsamda güvenli ortam sağlandığından emin olabilirsiniz. Uygulama sırasında kontrollü olmalı ve doktor tarafından yapılan uyarılar dikkate alınarak tedavi sonlandırılmalıdır. Eğer bir hastalığınız varsa bu tesislerde şifa bulmamak neredeyse imkansızdır.

Cevap bırakın